Fakty i Wydarzenia


Apel o pomoc dla rolników w Mołdawii. Część kraju zniszczona przez śnieżyce

19/05/2017

W ostatnich dniach kwietnia nad całą Republiką Mołdawii przeszły burze śnieżne. Klęska żywiołowa wywołała duże straty w rolnictwie. Ambasada Mołdawii w Polsce zwróciła się z prośbą o pomoc mieszkańcom wsi i miast północnej części kraju. Do akcji pomocy mołdawskim rolnikom włączają się też polskie samorządy rolnicze, poprzez rozpowszechnienie apelu o pomoc:

 

“Prezydent Mołdawii Igor Dodon podpisał dekret o ogłoszeniu stanu wyjątkowego w całym kraju. Wobec zaistniałej sytuacji, Ambasada Republiki w Polsce zwraca się do wszystkich osób dobrej woli o pomoc w walce ze skutkami śnieżyc powodujących wystąpienie klęski żywiołowej. Strona mołdawska byłaby bardzo wdzięczna, gdyby można było zaoferować pomoc w zakresie wyposażenia w specjalistyczne narzędzia techniczne takie jak: piły łańcuchowe, prądnice elektryczne, pompy i inne urządzenia mogące pomóc w usuwaniu skutków nawałnic i ewentualnego wystąpienia powodziowego. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa ludziom przed upadającym drzewami a także dostępu do bieżącej wody i energii elektrycznej”.

 

Dary rzeczowe można przekazać do Konsulatu Republiki Mołdawii w Wojewódzkim Centrum Przedsiębiorczości przy ul. Narutowicza 34 w Łodzi.

 

Zainteresowane osoby lub instytucje mogą przekazywać pieniądze na rachunki bankowe.

 

Źródło: IRO

WSTECZ

 

 

CENY PALIW

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżąco informowany o programach dotacyjnych, konkursach i istotnych wydarzeniach?
Zostaw nam swój e-mail:
FaceBook KulturaWsi.pl