Fakty i Wydarzenia


Dlaczego węgiel tanieje?

19/05/2017

Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju oraz Fundacja im. Heinricha Bölla w Warszawie zapraszają w dniu 25 maja o godz. 11:00 na debatę online "Dlaczego węgiel tanieje"?

 

Od 2010 roku wydobycie węgla kamiennego na świecie jest ustabilizowane. Tymczasem prognozy mówią, że w latach 2020-2030 będzie zaznaczał się nieodwracalny trend spadkowy. Przyczyną jest spadek zużycia węgla kamiennego, w OECD ma on spaść nawet o 40% do 2035 roku. Spada też wydobycie i import węgla w Chinach. Na początku 2016 roku Chiny ogłosiły przystąpienie do likwidacji 4300 kopalń węgla kamiennego o zdolnościach wydobywczych 700 mln ton i zastąpienia energii elektrycznej odpowiadającej temu ubytkowi produkcją ze źródeł OZE. Natomiast Indie przewidują zaprzestanie inwestowania w energetykę węglową od roku 2022 roku i znaczący rozwój OZE.

 

Zapraszamy na debatę Dlaczego węgiel tanieje? Głównym ekspertem podczas debaty będzie dr Michał Wilczyński, ekspert ds. paliw i energii, były Główny Geolog Kraju oraz autor wielu publikacji na temat węgla na stałe współpracujący z Instytutem na rzecz Ekorozwoju. Debata będzie moderowana przez Bartłomieja Derskiego, redaktora portalu WysokieNapięcie.pl, patrona medialnego debaty. W majowej debacie wezmą udział również: dr Aleksandra Gawlikowska- Fyk - kierownik projektu "Energia" w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, prof. Marian Turek z Głównego Instytutu Górnictwa oraz dr Maciej Bukowski - prezes WiseEuropa. Uczestniczki i uczestnicy debaty będą dyskutować o czynnikach wpływających na spadek cen węgla oraz trendach na najbliższe lata.

 

Źródło: Chrońmy Klimat

WSTECZ

 

 

CENY PALIW

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżąco informowany o programach dotacyjnych, konkursach i istotnych wydarzeniach?
Zostaw nam swój e-mail:
FaceBook KulturaWsi.pl