Fakty i Wydarzenia


Ruszyła sprzedaż ubezpieczeń jesiennych upraw rolnych w Banku BGŻ BNP Paribas

07/10/2018

Z początkiem października Bank BGŻ BNP Paribas wraz z Concordią Ubezpieczenia rozpoczął jesienną sprzedaż ubezpieczeń upraw rolnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, rolnicy powinni ubezpieczyć co najmniej połowę swoich upraw.

Nadchodzące miesiące mogą okazać się niesprzyjające dla rolników. Anomalie pogodowe na dobre wkomponowały się już w produkcje rolną w Polsce. Zimą i wczesną wiosną uprawy narażone są nie tylko na niskie temperatury, które w przypadku braku pokrywy śnieżnej niszczą produkcję ale także mroźny wiatr. W przypadku obfitych śniegów i nagłego ocieplenia, mogą być natomiast narażone na zbyt dużą wilgoć. 

- Bezpieczeństwo klientów jest jednym z naszych priorytetów. Dlatego też rozpoczynamy w oddziałach BGŻ BNP Paribas sprzedaż ubezpieczeń upraw. Są one ważnym elementem budowania bezpiecznego gospodarstwa i chcemy to naszym klientom nie tylko uświadamiać ale i umożliwiać. Patrząc na historyczne dane dotyczące warunków pogodowych widzimy, że w ciągu trzech latach co najmniej raz w roku wystąpiło zjawisko pogodowe, które niekorzystnie wpłynęło na uprawy rolne. Przymrozki wiosną, obfite opady deszczu ostatniej jesieni, czy susza w tym sezonie, to zjawiska, które w istotny sposób ograniczają dochody rolników. Posiadanie ubezpieczeń upraw daje również możliwość otrzymania preferencyjnie oprocentowanego kredytu klęskowego – obecnie 0,5 proc. czy możliwość skorzystania z pomocy w pełnym wymiarze na wypadek suszy – mówi Maciej Piskorski, dyrektor Departamentu Produktów Agro z Banku BGŻ BNP Paribas.

Bank BGŻ BNP Paribas wraz z Concordią Ubezpieczenia oferują możliwość ubezpieczenia pakietowego zbóż ozimych i rzepaku ozimego, obejmującego ochroną ubezpieczeniową m.in. takie ryzyka jak: ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, deszcz nawalny oraz grad. Jak co roku rzeczoznawcy Concordii będą monitorowali stan upraw. 

- Ze względu na mechanizmy, które uzależniają pomoc klęskową dla rolników od ubezpieczenia co najmniej 50 proc. powierzchni upraw w gospodarstwie rolnym, w sezonie jesiennym liczymy na zainteresowanie ubezpieczeniem upraw rolników, którzy dotychczas nie posiadali ochrony ubezpieczeniowej. Patrząc na występujące coraz częściej anomalia pogodowe, w mojej ocenie zawarcie umowy ubezpieczenia jest najlepszą metodą do zarządzania ryzykiem w gospodarstwie rolnym. Nasz partner biznesowy Bank BGŻ BNP gwarantuje rolnikom obsługę na wysokim poziomie, dzięki wiedzy i doświadczeniu, którą zdobył przez wieloletnią sprzedaż ubezpieczeń Concordii – mówi Tomasz Kromolicki, dyrektor Biura Bancassurance w Concordia Ubezpieczenia.

Rolnicy indywidualni i przedsiębiorcy rolni, którzy skorzystają z oferty BGŻ BNP Paribas i Concordii Ubezpieczenia, będą mogli skorzystać z dofinansowania budżetu państwa do składek w wysokości do 65 proc.

Źródło: BGŻ BNP PARIBAS

WSTECZ

 

 

 

NEWSLETTER

Zgodnie z art.13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dn. 27.04.2016 (Dz.Urz.UE L 119 z 04.05.2016) informuję, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest EcoArt Jarosław Jelinek z siedzibą w Malborku, ul. Mickiewicza 36/6;
2) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie art.6 ust.1 lit.a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dn.27.04.2016;
3) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania ich na podstawie przepisów prawa;
4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do momentu żądania ich usunięcia;
5) posiada Pani/Pan prawo dożądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych;
6) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego;
7) podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Zostaw nam swój e-mail:
FaceBook KulturaWsi.pl