Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Felietony


Wyprzedzać czas

05/01/2013

Nie nadążamy za światem. Gubimy czas i brakuje go nam na zakreślanie odważnych wizji, a przecież to my powinniśmy wyprzedzać czas, a nie on nas, inaczej stajemy się wyrobnikami epoki.


A cóż to znaczy wyprzedzać czas, gdy procedury, przepisy i terminy są nieubłagane, a bez ich wypełniania wypadamy z gry?. To prawda, wypełniać wszystkie te wymogi trzeba, ale nie stawać się ich zakładnikami, nie tracić instynktu strategii, praktykując tylko taktykę.


Wyprzedzać czas, to znaczy mieć go na gruntowną, systemową analizę zjawisk przeszłych i obecnych, na konstruowanie, wytyczanie przyszłości i w ten sposób, wyprzedzająco wpływać na ruchy decydentów.


Rybak, też ma wyprzedzać czas. Sam i w branżowej grupie. W grupie łatwiej podzielić się rolami, wymieniać doświadczenia i poglądy, budując przy tym wzajemne relacje. Gdzie szukać tych grup? Są tuż obok. Polskie Towarzystwo Rybackie, Związek Producentów Ryb, Towarzystwo Promocji Ryb, Lokalne Grupy Rybackie. Które z nich wybrać? Które warto wspierać i współtworzyć? Które posiadają instynkt strategii i nie ograniczają się do praktykowania tylko taktyki? Które potrafią wysłuchać tych, którzy są obok i podjąć konieczne, wspólne i dalekosiężne działania? Oceńmy to sami i ... do roboty. Przecież nasza przyszłość to dziś, tylko cokolwiek dalej.

 

Źródło: Pan Karp

WSTECZ

 

 

 

NEWSLETTER

Zgodnie z art.13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dn. 27.04.2016 (Dz.Urz.UE L 119 z 04.05.2016) informuję, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest EcoArt Jarosław Jelinek z siedzibą w Malborku, ul. Mickiewicza 36/6;
2) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie art.6 ust.1 lit.a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dn.27.04.2016;
3) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania ich na podstawie przepisów prawa;
4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do momentu żądania ich usunięcia;
5) posiada Pani/Pan prawo dożądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych;
6) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego;
7) podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Zostaw nam swój e-mail:
FaceBook KulturaWsi.pl